Egyik alapelvünk, hogy megismerjük és elfogadjuk a gyerekeket olyannak, amilyenek, személyiségét tiszteltben tartjuk. Igyekszünk kielégíteni testi, érzelmi, szellemi szükségleteiket, amelyek biztosíthatják egészséges, harmonikus fejlődésüket. Arra törekszünk, hogy a mindennapi tevékenységeikbe szőtt, életkoruknak megfelelően összeállított elfoglaltságokkal megteremtsük biztonságérzetüket, és fokozatosan fejlesszük képességeiket.
A szülőkkel együttműködve, sok szeretettel, odafigyeléssel szeretnénk érzelmileg megerősíteni a gyermekeket, hogy kialakulhasson önálló személyiségük, helyes értékrendjük.
A családi napközi kis létszáma lehetőséget ad arra, hogy napirendünk – az életkori sajátosságokhoz alkalmazkodva – hasonló, de rugalmasabb legyen, mint egy bölcsődéé, vagy óvodáé. Folyamatosan érkezhetnek a kicsik akár 9 óráig is. Érkezéskor kényelmesen, kis öltözőhelyiségben nyílik alkalmuk gyakorolni a vetkőzés-öltözés számukra eleinte még bonyolult folyamatát. Itt is törekszünk az önállóságra nevelésre. A korábban érkező gyerekeket bevonhatjuk akár a reggeli „készítésébe”is, hisz számukra akár egy szelet kenyér megvajazása is feladat: kézügyességük fejlődik, és szívesebben esznek bármely ételt, aminek az elkészítésében segíthetnek. Míg a többieket bevárják, elfoglalhatják magukat a játszószobában.
Ha már mindenki megérkezett, megreggelizett, következhetnek a fejlesztő célú foglalkozások, amelyeknél az alábbi nevelési feladatokat vesszük figyelembe.